Site Overlay

Niektóre naprawy skutera wykona się samemu

Problemy ze skuterem często oznaczają konieczność wizyty w warsztacie i naprawę albo wymianę części. Nie zawsze tak jednak jest. Stosunkowo prosta budowa wielu elementów pojazdu sprawia, iż czasami można samodzielnie wymontować określoną część i zamontować nową. Warto jednak wiedzieć, jaki produkt należy kupić, żeby się nie okazało, że będziemy próbować zainstalować nieodpowiednią część.

Układ zapłonowy kluczowy w skuterze

Jednym z najistotniejszych układów w skuterze i nie tylko jest zapłon. Opiera się na elektryce, ponieważ to prąd zasila układ, ale też odpowiada choćby za ładowanie akumulatora. Ważny element stanowi iskrownik. Bez niego nie uda się doprowadzić prądu do wspomnianych elementów. To ta część decyduje o pojawieniu się iskry w układzie zapłonowym, a w efekcie o uruchomieniu pojazdu. Na szczęście iskrownik do skutera to część, którą bez większego kłopotu można znaleźć w sklepie, a nawet samemu wymienić. Oczywiście najpierw warto sprawdzić, czy to rzeczywiście ten element wymaga naprawy lub wymiany. Jeśli po pomiarach okazuje się, iż rzeczywiście brakuje napięcia, to można zacząć szukać nowego iskrownika. Wystarczy zajrzeć do sklepu internetowego, poszukać odpowiedniego modelu, czyli takiego, który będzie pasował do naszego skutera i bez problemu można zamówić ten produkt. Potem pozostaje już tylko wymiana, albo w domowym garażu, albo w warsztacie mechanika.

Samodzielna wymiana nie musi być trudna

Wiadomo, że najbezpieczniej jest wykonać ewentualną naprawę w profesjonalnym warsztacie. Jeżeli jednak ktoś czuje się na siłach, to wymianą można zająć się samemu. Oczywiście należy zachować wszelkie środki ostrożności, a także, co oczywiste, zaopatrzyć się w odpowiednia część. Potem pozostaje już tylko wymiana i można ruszać w trasę. Tę metodę radzi się jednak wybierać głównie osobom, które mają wiedzę, a najlepiej także doświadczenie związane z budową skutera oraz z aspektami elektryki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *