Site Overlay

Dbaj o skuter, będziesz jeździł dłużej

Podobnie jak w przypadku wielu innych rzeczy dbałość o skuter sprawi, że dłużej będzie można się cieszyć jego prawidłowym funkcjonowaniem. Warto więc pamiętać, że zarówno podczas jazdy, jak i garażowania pojazdu, należy mieć na względzie wiele aspektów związanych z prawidłowa eksploatacją. Dzięki regularnym przeglądom, odpowiedniemu smarowaniu i tym podobnym kwestiom wiele części oraz podzespołów będzie służyło dłużej i uniknie się wizyty u mechanika.

Problemy ze sprzęgłem? Od razu szukaj przyczyny

Oczywiście nie ma reguły, która sprawi, że skuterem przejedziemy wystarczającą liczbę kilometrów. Czasem zdarzają się usterki, które zaskakują i nie można ich przewidzieć. Jeśli na przykład pojawia się kłopot z mocą pojazdu, trudno jest ruszyć i nabrać prędkości, to może oznaczać, że awarii uległo sprzęgło odśrodkowe do skutera. Układ napędowy na pewno nie funkcjonuje wówczas prawidłowo i pojazd nie będzie działał tak, jak powinien. Koniecznie trzeba wtedy odwiedzić warsztat i sprawdzić, czy sprzęgło się nie przegrzewa, czy nie jest zużyte, czy wystarczy wyregulować napęd, czy konieczna będzie wymiana części. Na szczęście tego rodzaju asortyment jest szeroko dostępny i bardzo łatwo jest kupić nowe sprzęgło odśrodkowe w sklepie internetowym czy stacjonarnym.

Przed zakupem sprawdź model

Jeśli decydujemy się na samodzielny zakup nowego sprzęgła, warto wiedzieć dokładnie, czego szukać. Najlepiej zapytać mechanika, który doradzi, jaką dokładnie część należy kupić. Należy bowiem zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim wiadomo, że różne sprzęgła pasują do różnych modeli skuterów i chyba dla każdego posiadacza takiego pojazdu jest to oczywiste. Nie można porównywać średnicy starej części z nową, gdyż wiadomo, że ta ostatnia będzie trochę większa. Podobnie dzwon, do którego ma zostać zamontowany ten element, będzie się charakteryzował większą średnicą. Zdarzają się też sprzęgła, posiadające dodatkowe możliwości, choćby sprężynki, a dostępna regulacja pomaga w poprawieniu osiągów skutera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *