Site Overlay

Dobrze przygotuj się do motocyklowej wyprawy

Wakacyjna wyprawa na motocyklu to znakomity pomysł. Z jednej strony można poczuć wolność i zapomnieć o codziennych troskach. Z drugiej, to doskonały sposób na poznanie wielu interesujących części świata. Oczywiście ważne jest, aby do wyjazdu, który często trwa kilka, a nawet kilkanaście dni lub dłużej, dobrze się przygotować. Wszystko po to, aby było i bezpiecznie, i wygodnie.

Warto znaleźć przydatne akcesoria

Fakt, że najważniejsze kwestie dotyczą samej maszyny, czyli jej poszczególnych części. Motocykl powinien być sprawny, najlepiej więc odwiedzić mechanika, który wykona przegląd pojazdu. Na komfort, ale także bezpieczeństwo jazdy wpływa również dodatkowe wyposażenie maszyny, dlatego warto znaleźć takie akcesoria motocyklowe, które ułatwią podróżowanie. Mowa na przykład o manetkach, czyli rączkach do kierownicy, które w długiej trasie przecież wykorzystywane są czasem bardzo długo. Wygodna manetka jest więc istotna, a jeśli na przykład wyposażona jest w łatwe w użytkowaniu przyciski, na przykład do rozrusznika czy zapłonu, to jeszcze bardziej poprawia komfort jazdy.

Telefon jest częstym towarzyszem podróży, także motocyklisty. W zasadzie to akurat to urządzanie niemal zawsze zabiera się ze sobą. Warto więc mieć do dyspozycji uchwyt, za pomocą którego będzie można umieścić smartfona na kierownicy. Dobrym pomysłem jest zamknięcie telefonu w wodoodpornym etui, dzięki czemu nie zaszkodzi mu padający deszcz.

W czasie postoju też warto zadbać o motocykl

Wiadomo, że motocyklowa wyprawa oznacza sporo czasu spędzonego w trasie, ale przecież nie jest tak, że non stop siedzi się na maszynie, pokonując kolejne kilometry. W czasie postoju czy przede wszystkim noclegów koniecznie wypada zabezpieczyć pojazd. Przydatny jest na pewno pokrowiec, który ochroni przed warunkami zewnętrznymi, a dostępny jest dla rozmaitych motocykli o różnych wymiarach.

Warto też chronić maszynę przed złodziejami, więc dobrze jest zaopatrzyć się w alarm albo blokady, na przykład tarczy hamulcowej. Dzięki temu maszyna będzie dużo bardziej bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *