Site Overlay

Przygotuj się do motocyklowej podróży

Do wyjazdu na motocyklu należy się dobrze przygotować. Nie ma znaczenia, czy wyjeżdżą się w krótszą, czy dłuższą trasę. Szczególnie jednak w przypadku sporego dystansu wypada zadbać o przegląd maszyny oraz o odpowiednie wyposażenie. Wiadomo, chodzi o wiele rzeczy, które należy ze sobą zabrać, ale w przypadku motocykla kluczowe jest to, w jaki sposób się je zabiera.

Kufer, a może sakwa?

Jasne jest, że wyjeżdżając w dłuższą trasę, na motocykl nie zabierze się walizki, a na plecy nie założy plecaka. Konieczne są więc takie akcesoria motocyklowe, dzięki którym będzie możliwość spakowania wszystkich niezbędnych rzeczy. Bagaż powinien przecież zawierać elementy osobiste, ubrania i trochę innego asortymentu, który bywa potrzebny w trasie. W przypadku dłuższego wyjazdu lepiej chyba sprawdzi się kufer, który jest bardziej pojemny, zwłaszcza w wersji bocznej. Oczywiście te montowane z tyłu także są w stanie pomieścić wiele rzeczy, ale zazwyczaj mają trochę mniejszą pojemność. Wiele zależy oczywiście od preferencji kierowcy i modelu motocykla. W przypadku wielu klasycznych maszyn na przykład zdecydowanie lepiej będą się chyba prezentowały sakwy. Oczywiście one mogą być mniej praktyczne w sytuacji, kiedy w planie ma się pokonanie większej liczby kilometrów.

W każdy razie zakup i montaż tego typu elementów warto dobrze przemyśleć, mając na uwadze wygodę oraz kwestie estetyczne. Dobrym pomysłem jest też zakupienie na przykład lampy do kufra, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo podróżowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *