Site Overlay

Bezpieczeństwo na motocyklu zależy od opon

Kwestia bezpiecznej jazdy motocyklem to podstawa. Warto więc zadbać o ten aspekt, nie zapominając o niczym. Wiadomo, że należy zwracać uwagę na dobrze funkcjonującą maszynę, a więc istotne są regularne przeglądy, smarowanie, wymiana płynów i tym podobne. Nie można też nie pamiętać na przykład o wysokiej jakości oponach. Czasem zapomina się, że te części motocyklowe są równie istotne, jak choćby hamulce czy amortyzatory.

Właściwy rozmiar to podstawa

Oczywiście w przypadku zakupu nowych opon do motocykla trzeba koniecznie sugerować się rozmiarem, jaki podaje producent. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Prawidłowo zamontowana opona jest jednym z gwarantów prawidłowej eksploatacji pojazdu. Jeżeli zatem nie ma się pewności co do właściwego rozmiaru opon, należy to sprawdzić u producenta motocykla. Tym bardziej że wybór w sklepie jest bardzo szeroki i znalezienie odpowiedniego asortymentu nie stanowi dziś żadnego kłopotu.
Wielu kierowców decyduje się na zakup używanych gum. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednak nabycie nowych produktów, które nie są wysłużone, jak te wspomniane wcześniej. Poza tym nowe opony zdecydowanie dłużej będą przydatne.
Zakup i prawidłowy montaż to jedna kwestia. Niezwykle ważne jest również utrzymanie właściwego ciśnienia w oponach. Dzięki temu bowiem motocykl zachowuje się na drodze bardziej przewidywalnie, czyli jazda jest bardziej bezpieczna. Koniecznie więc warto o tym pamiętać w trakcie eksploatacji maszyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *